دستگاه چک چشمی ویال (لیکوویژن)

کارکرد اصلی دستگاه لیکوویژن در مشاهده‌ی ناخالصی های درون نمونه های دارویی در مراکز تولید دارو است. در روش های معمول وجود نور پس زمینه در دستگاه های چک چشمی مایعات باعث بالا رفتن زمان بررسی، افزایش خطا و خسته شدن کاربر می شود.
در دستگاه لیکوویژن با حذف نور پس زمینه معایب ذکر شده را برطرف نموده و سرعت و دقت انجام معاینات را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.
عملکرد این دستگاه کاملا مشابه بهترین مدل های خارجی بوده و با قیمت کمتر از سایر مدل ها به فروش می رسد.
برای کار با دستگاه کافی است کاربر شیشه‌ی ویال را بین پنل نوری و صفحه پلاریزور جلویی قرار دهد و آن را به آرامی تکان دهد تا محتویات ویال جابجا شوند. در این حالت ذرات موجود در ویال بصورت ذرات درخشان بر روی پس زمینه سیاه رنگ دیده خواهند شد.

شدت مد های نوری (لوکس) بر حسب فاصله (سانتی متر) از منبع نوری:

شدت نوری بالاتر نسبت به محصولات رقیب باعث شده است این دستگاه وجود ذرات اضافی را با سرعت بسیار بالاتر و کنتراست بیشتری تشخیص دهد.

 

جدول مشخصات فنی (Specifications):یکی از کاربرد های دستگاه های چک چشمی مشاهده و تشخیص ذرات معلق در ویال های تیره است. دیدن این ذرات در داروهای تیره مانند هماتوفر امکان پذیر نیست زیرا به دلیل ساختار شیمیایی دارو امکان عبور نور عادی حتی با شدت های بسیار زیاد از ماده وجود ندارد.

دستگاه لیکوویژن مدل داروهای تیره با بکارگیری تکنیک های اپتیکی مناسب این کار را امکان پذیر می‌کند. نمونه‌ی تصاویر بدست آمده از وجود ذره درون ویال شیشه ای هماتوفر را در این قسمت مشاهده می‌کنید.

وجود خرده شیشه در ویال هماتوفر:

وجود خرده شیشه در ویال هماتوفر: